• onkologia slajd
  • rakskory
  • depresja
  • zaburzenia odzywiania
  • grupawsparcia

Czerniak skóry

Lato w pełni, organizujesz upragniony wypoczynek. Słońce, plaża, szum morza – pamiętaj o ochronie skóry. Akcja profilaktyczna – czerniaka skóry.

czerniakPo długich miesiącach jesienno zimowych przychodzi upragniony czas na wiosenno letni wypoczynek, wakacyjne plażowanie połączone z intensywnym opalaniem. Tęsknota za słonecznymi dniami często przeważa szale nad zapewnieniem odpowiedniej ochrony przed słońcem. Zapominamy jednak, że słońce nie tylko poprawia kolor naszej skóry, ale przede wszystkim emituje szkodliwe dla niej promieniowanie. Światło słoneczne korzystnie wpływa na naszą psychikę i układ nerwowy, pomaga w leczeniu schorzeń dermatologicznych, poprawia przemianę materii i wpływa odprężająco na nasz organizm. Z drugiej strony należy pamiętać i nadmierna ekspozycja na słońce może powodować min. oparzenia słoneczne, przebarwienia, a także stany przednowotworowe czy nowotwory złośliwe.

Zapraszamy wszystkie osoby, naszych pacjentów, entuzjastów promieni słonecznych, tych naturalnych, jak i pochodzących z lamp solaryjnych na badania profilaktyczne.

NZOZ MAFRO-MED zaprasza na konsultację profilaktyczną z zakresu zmian skórnych, oddając do państwa dyspozycji naszych specjalistów, lekarzy onkologów.

Konsultacje:
Wtorek 16 – 18
Środa 16 – 18